Klawiatura dla Smart TV jest niezbędna dla wielu użytkowników. W dzisiejszych czasach klawiatura Smart TV jest praktycznie niezbędna, z ilością menu i opcji, które przynoszą, a także możliwością surfowania po Internecie lub oglądania filmów z YouTube, na przykład, poruszanie się po wyborze litery po literze za pomocą pilota, może być prawdziwą torturą.

Jaką klawiaturę wybrać do Smart TV?

Chociaż może to zależeć od konkretnego modelu Smart TV, który posiadasz, większość klawiatur będzie z nim kompatybilna. Jeśli chodzi o zdobycie jednego, główną rzeczą do rozważenia jest jego rozmiar (pamiętaj, że zwykle będziesz go używać w salonie, z kanapy, a duża klawiatura może być uciążliwa), najlepiej taki, który ma wbudowaną mysz i sprawdzić żywotność baterii.

Dysk twardy do nagrywania

Nie wszystkie telewizory Smart TV są wyposażone we wbudowany dysk twardy, więc jeśli tak jest w Twoim przypadku, dobrym pomysłem może być zakup zewnętrznego dysku twardego do nagrywania ulubionych seriali. Jeśli chodzi o uzyskanie jednego, oprócz pojemności, którą chcesz, aby miał (oczywiście im więcej, tym lepiej), należy zwrócić uwagę na:USB 3.0 i prędkość co najmniej 5MB/s, im wyższa tym lepiej. Jeśli chodzi o pojemność, pamiętaj, że niezależnie od tego, jaką masz pojemność, zawsze w  końcu ją zapełnisz, więc im więcej tym lepiej, jako minimum powinna mieć 1TB.

Listwa dźwiękowa

Kolejnym akcesorium Smart TV, które musisz mieć, jest dobry soundbar. Tego typu telewizory są niewiarygodnie cienkie i oczywiście bardzo trudno jest zmieścić dobre głośniki w tej przestrzeni, ale to można łatwo rozwiązać za pomocą dobrego soundbara.

Znacznie poprawia wrażenia z oglądania. Kiedy oglądasz i słuchasz filmu nie będziesz wiedział, jak mogłeś się bez nich obyć!

Ważna jest estetyka, choć gdy mówimy o gadżetach technologicznych zazwyczaj nie bierzemy tego pod uwagę, to w przypadku soundbara musimy wziąć pod uwagę, że zazwyczaj będzie on znajdował się w salonie i na wysokości naszych uszu, będzie więc bardzo widoczny, dlatego wskazane jest, aby miał atrakcyjny design.
Następnie musimy się upewnić, że (co oczywiste) posiada on złącze HDMI, aby móc go podłączyć do naszego Smart TV, złącze optyczne oraz cyfrowe złącze koncentryczne. Powinien również posiadać połączenie WiFi, aby móc aktualizować oprogramowanie oraz połączenie Bluetooth, aby móc połączyć go z innymi urządzeniami, takimi jak na przykład tablet.

Stojak

To akcesorium zostawiliśmy na koniec. Stojak może być niezbędny w zależności od tego, jak urządziłeś swój salon. Podobnie jak w przypadku pozostałych akcesoriów, istnieje ogromna różnorodność i wiele do wyboru. Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę jest rozmiar. To samo dotyczy maksymalnej wagi, jaką może utrzymać.
Następnie musimy zdecydować, czy chcemy, aby nasz Smart TV był nieruchomy, czy też chcemy zmieniać jego położenie, więc będziemy musieli wybrać model, który może się obracać. W związku z tym zmierz swój ekran z dużym wyprzedzeniem, ponieważ pamiętaj, że kiedy się obraca, to ekran, a nie uchwyt, uderzy o ścianę. Jedną rzeczą, z którą musisz być ostrożny, to zobaczyć, gdzie twój Smart TV ma połączenia.

Wszystkie wymienione akcesoria do Smart TV znajdziesz np. w stacjonarnym sklepie RTV AGD na Suwałkach. Wejdź na stronę infosuwalki.pl i zobacz jakie sklepy w pobliżu z akcesoriami Smart TV na Suwałkach są teraz otwarte.