Nowa funkcja NFC, która umożliwia tak zwane wygodne płacenie za takie zakupy telefonem, ale niestety z technologią NFC są kompatybilne, tylko niektóre smarfony, zazwyczaj ze średniej i wysokiej półki cenowej. Dodatkowo użytkownicy, którzy chcą skorzystać z tak zwanego modułu jak NFC, są zmuszeni do zaopatrzenia swojego telefonu w kartę SIM NFC od swego operatora, na jedno szczęście istnieją różne rozwiązania, dzięki którym użytkownicy bez zaawansowanego technologicznie sprzętu, również mogą płacić swoim telefonem.

Poniższa lista wskazuje parę możliwych płatności przez swój telefon bez posiadania NFC

  • Płatność blik już pojawia się coraz częściej w sklepach
  • Płatność mobilna przez aplikację
  • Etui na telefon z tak zwanym miejscem na kartę

Wszystkie wyżej wymienione przykłady i możliwości pokazują, że nie musimy mieć telefonu i karty SIM z NFC. Teraz opiszemy jak płacić owymi sposobami w sklepie. Zapraszam do owego zapoznania się z dalszą częścią artykułu , gdzie wszystko zostanie omówione.

Obecnie wiele sklepów wprowadziło możliwość płatności telefonem. Również w Lubinie, gdzie jak czytamy na stronie lubininfo.pl, tamtejsze sklepy również wdrażają opcję płatności telefonem oraz z wykorzystaniem systemu NFC.

Płatność w owym sklepie blikiem wygląda następująco

  1. Sprzedawca wybiera opcję płatności blik na terminalu
  2. Ty jako klient wpisujesz 6-cyfrowy kod z aplikacji
  3. Następnie Ty jako ten Kupujący musisz zatwierdzasz płatność w telefonie.

To wszystko odbywa się dodatkowo bez żadnej prowizji. Minusem Blika jest taka, że duże supermarkety w większej ilości jeszcze nie przyjmują owej płatności. Na szczęście te mniejsze sklepy bądź, niektóre duże sklepy takie jak Aldi Żabka Dino czy Lidl akceptują takie płatności blik.

Płatność mobilna przez aplikację wygląda banalnie prosto

  1. Sprzedawca zaznacza płatność kartą
  2. Ty jako klient włączasz aplikację mobilną
  3. i Ty jako kupujący przykładasz swój telefon do terminalu

Czasem może poprosić o Twój kod do aplikacji, jeżeli warto zakupów wynosi minimum 50 złotych, plusem płacenia telefonem jest taki, że już wszędzie gdzie można płacić kartą ty zapłacisz też i swoim telefonem odpalając tylko aplikację mobilną w swoim urządzeniu.

Etui na telefon z miejscem na kartę chowasz w takim etui swoją kartę do bankomatu i zawsze, gdy chcesz zapłacić kartą przykładasz swój telefon, jednym z dobrych plusów takiego aspektu, jest taki morał, że nie musisz szukać swojej karty po kieszeniach czy w portfelu i wyciągać przykładać i chować z powrotem tylko przykładasz telefon z ową kartą, to naprawdę jest ułatwiony plus takiego zachowania.