Generalnie wyposażenie domu w osłony zewnętrzne to coraz częściej jedna z pierwszych decyzji, jakie należy podjąć już na etapie projektu i budowy. Jest to jak najbardziej zrozumiałe – chcemy zadbać o nasze bezpieczeństwo, ale i prywatność. Więc tym bardziej warto wybrać rozwiązania, które będą niezawodne przez wiele lat.

Rolety i żaluzje w domu

Należy wiedzieć, że automatyka do żaluzji i rolet, gwarantuje komfort użytkowania osłon okiennych na długi czas. Znacznie podnoszą one wygodę życia poprzez możliwość sterowania dostępem do światła naturalnego w zależności od potrzeb – do pracy, snu czy odpoczynku. Oprócz klasycznych napędów elektrycznych, warto zwrócić uwagę na rozwiązania energooszczędne i ekologiczne. Tutaj jednak musimy wziąć pod uwagę koszta, które nieco nakreślił portal www.robocizna.pl. Co ciekawe, solarny napęd do rolet zewnętrznych wykorzystuje odnawialne źródło energii, którym jest światło dzienne. Pasuje do każdego rodzaju rolety zewnętrznej, a ponieważ jest zasilany światłem naturalnym, nie potrzebuje żadnego dodatkowego okablowania roletami z poziomu aplikacji w smartfonie. Zatem nie musimy się nawet ruszać z kanapy czy wersalki, aby zadbać o optymalne nasłonecznienie pomieszczeń.

Nowoczesne rozwiązania smart home

Z biegiem lat rozwiązania smart home coraz pewniej wkraczają do naszego życia. Użytkownicy coraz chętniej rozbudowują swoje ekosystemy o kolejne urządzenia, bowiem doceniają korzyści jakie ze sobą niosą. Napędy, w tym między innymi te do osłon zewnętrznych to jedno z takich rozwiązań, które bez wątpienia może uprościć nam życie. Jeśli dodatkowo połączymy je z czujnikami na przykład słonecznym czy temperatury, wówczas możemy w ogóle zapomnieć o otwieraniu czy zamykaniu rolet – po ustawieniu scenariuszy wszystko będzie działało automatycznie. Kiedy latem poziom nasłonecznienia w domu zostanie przekroczony, rolety zamkną się samoczynnie, a my wrócimy do nienagrzanego domu (mieszkania). Znów zimą to właśnie osłony zewnętrzne pozwolą nam zatrzymać ciepło we wnętrzach. Pamiętajmy o tym, że dzięki zautomatyzowanym roletom oszczędzamy o każdej porze dnia i roku.