Smartfony towarzyszą nam niemal krok w krok, a zakres ich możliwości można bardzo łatwo poszerzyć, dzięki dodatkowym akcesoriom. Które gadżety sprawią, że będzie można korzystać z nich jeszcze częściej i jeszcze efektywniej? Kilka propozycji poniżej.

Gadżety do telefonu – nowe możliwości

Smartfony już dawno przestały być jedynie telefonami – służą do nawiązywania i odbierania połączeń, słuchania muzyki, oglądania filmów, śledzenia profili w social mediach, składania zamówień w e-sklepach i przeglądania wybranych stron internetowych.

Ich możliwości poszerzają się głównie dzięki popularnym aplikacjom mobilnym. Popraw funkcjonalność swojego telefonu, a także dodaj mu stylu – m.in. poprzez eleganckie etui na iPhone 12 Pro Max czy stylowy case na Samsunga Galaxy S10 lub zmianę obudowy. Zmieniaj też ich wygląd – wystarczy etui lub nowa obudowa, a zyskasz nowy look. Telefon jest przecież również dodatkiem do stylizacji i powinien z nią współgrać.

Akcesoria do słuchania muzyki

Smartfony zastąpiły przenośne odtwarzacze mp3 – włącz ulubioną płytę, YouTube albo muzyczny kanał streamingowy. Niezbędne będą jednak słuchawki – w zależności od upodobań mogą one być dokanałowe, douszne albo nauszne. Najmodniejsze są teraz słuchawki bezprzewodowe w technologii Wireless. W wielu sklepach zamówisz wszystkie akcesoria razem – m.in. etui na iPhone 12 oraz lekkie słuchawki, szkło hartowane i ewentualnie dodatkowe gadżety.

Akcesoria samochodowe do telefonu

Ze smartfona korzystamy niemal zawsze – przed snem, w podróży, nawet podczas jazdy samochodem. Zainwestuj zatem m.in. w nawigację oraz zestaw głośnomówiący. Uchwyt na telefon można dopasować do danego modelu samochodu i w zależności od rodzaju mocowania – na kokpicie albo do szyby.

Akcesoria do zdjęć

Dla wielu osób ważne są możliwości fotograficzne telefonu – w tym między innymi zestaw obiektywów. Smartfon już dawno zastąpił aparat, a jakość zdjęć oferowana przez wiele urządzeń jest naprawdę imponująca. Dodatkowo można doposażyć urządzenie w inne akcesoria – jak dodatkowe obiektywy, kijki do selfie, przenośny mały statyw czy lampa błyskowa. W sprzedaży są dostępne także kijki do selfie z opcją statywu – idealne, jeśli chcesz zrobić sobie zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych.

Wiele smartfonów nagrywa też filmy w znakomitej rozdzielczości 8K, z których można następnie wyciąć wybrane kadry i obrobić je na telefonie, uzyskując świetne zdjęcia. Kup cyfrową ramkę i przygotuj slajdy, a następnie podaruj komuś bliskiemu taki prezent.