„Zazwyczaj portale korporacyjne kojarzą się z drogim i złożonym oprogramowaniem. Małe i średnie firmy nie używają takich ciężkich rozwiązań, które są bardziej odpowiednie dla dużych firm.

W tym artykule przyjrzymy się opcjom komunikatorów korporacyjnych, a także omówimy platformy uwierzytelniania użytkowników. Administracja serwerami firmowymi należy do niezbędnych czynności w dzisiejszej organizacji przedsiębiorstw.

Do czego służy portal?
Portal to interfejs umożliwiający pracownikom dostęp do danych firmowych. Wymienia dokumenty i pliki, prowadzi kalendarze spotkań i notatki. Wewnętrzny świat firmy, powinien być jednolity, a co najważniejsze, wygodny.

Aby rozwinąć personel
Jak zaczyna się praca nowego pracownika? Przychodzi na swoje miejsce i loguje się do wielu usług i programów:
– wchodzi na serwer pocztowy
– otwiera Dysk Google
– loguje się na serwer z dokumentami
– loguje się na Skype i tak dalej.
Lista może być długa. Zwłaszcza jeśli jest to specjalista taki jak projektant lub programista, który potrzebuje dużo oprogramowania.

Głośnik bluetooth

Przechowywanie dostępu i łączy do usług roboczych i kont staje się problematyczne. Nawet jeśli przekażesz pracownikowi sprzęt serwisowy, trudno będzie przełączać się między usługami.

Aby uporządkować pracę
Bardzo ważne jest, aby pliki były przechowywane w jednym wygodnym i bezpiecznym miejscu. Ponadto każdy pracownik powinien mieć inny poziom dostępu.

W pracy zdalnej musisz wspólnie edytować dokumenty i przydzielać zadania.

Jak to działa?
Idealnie, portal korporacyjny to system z jednym oknem logowania. Pracownik ma jeden dostęp, loguje się do niego w portalu, a następnie wszystkie programy i zasoby firmy są dla niego dostępne w ramach jego stanowiska.

Zadanie klienta
Utwórz portal, aby pracownik przechodził przez jedno okno logowania i korzystał z CRM, Office 365, poczty, komunikatora, telefonii i kalendarza w jednym miejscu.

Głównym celem nie jest wciągnięcie ludzi do portalu, ale stworzenie ekosystemu dla wygody pracowników. Aby sami chcieli w niej pracować.

Drugim celem jest ograniczenie wydatków na usługi w chmurze i oprogramowanie.

Zasada działania uwierzytelniania
Autoryzacja w aplikacjach i usługach odbywa się za pośrednictwem wydajnego protokołu. Służy do optymalnego wykorzystania pojedynczego logowania dla swojej aplikacji na różnych platformach. Po pierwszej autoryzacji przechowuje dane logowania do kolejnych usług.”